Deszczowy SsangYong Eliminator MTB w Chorzowie

Przy zmiennej aurze rywalizowali uczestnicy III edycji miejskich sprintów rowerowych „SsangYong Eliminator MTB”, która odbyła się w niedzielę 21 sierpnia 2016. Mimo tego krajowa czołówka XCE zgotowała fantastyczne widowisko sportowe w Parku Śląskim.

 

Dwa tygodnie po Mistrzostwach Polski w sprintach eliminacyjnych przyszedł czas na kolejne ściganie w tej niezwykle widowiskowej odmianie kolarstwa górskiego. Zapowiadane opady deszczu niestety dość skutecznie zniechęciły do startu część zgłoszonych na zawody. To również odbiło się na słabej frekwencji wśród kibiców, którzy rok temu bardzo licznie dopingowali uczestników zawodów. Na szczęście nie dotyczyło to najlepszych specjalistów od miejskich sprintów. Na starcie pojawili się m.in. aktualni mistrzowie Polski czyli Monika Żur i Łukasz Szymczuk. Oprócz nich do walki o jak najlepsze lokaty stanęli m.in. Karolina Kukuła, Marcin Kawalec, Adrian Rzeszutko czy Paweł Wojczal. Po wyścigu na czas, można było przypuszczać, że to właśnie między nimi rozstrzygnie się walka o podium. Najlepszy czas wykręcili Żur i Szymczuk. Dodatkowo z racji startu tylko 2 kobiet, panie zdecydowały się również na start z mężczyznami, co dodatkowo uatrakcyjniło rywalizację. W finale zmierzyli się Łukasz Szymczuk, Adrian Rzeszutko, Marcin Kawalec oraz Paweł Wojczal i w tej właśnie kolejności minęli linię mety. Finał B wygrała Monika Żur zdobywając tym samym 5 miejsce w klasyfikacji open. Nie obyło się bez drobnych defektów, które na czas naprawiał serwis Decathlonu Katowice. Czas między kolejnymi wyścigami można było spędzić na stoiskach kilku wystawców m.in. salonu Vitres z Katowic – dealera marki SsangYong, firmy Taurus z rowerami BMC, Kreidler i bagażnikami samochodowymi, czy firmy kaskami rowerowymi i okularami marki RH+. Po dekoracji zwycięzców przeszedł czas na pamiątkową fotkę oraz tradycyjne losowanie cennych nagród: kasków RH+, bagażnika Taurus, drukarki Epson czy w końcu roweru B’TWIN. Wyścigiem w Parku Śląskim zakończyliśmy tegoroczną rywalizację w ramach cyklu „SsangYong Eliminator MTB 2016”. Serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników naszych imprez, miast gospodarzy, patronów medialnych, sponsorów, oraz całej ekipy organizacyjnej. Przed nami chwila odpoczynku a już niedługo analizy tego roku i nowe pomysły na sezon 2017 – mówi Grzegorz Miedziński organizator cyklu zawodów.

 

Za kilka dni obszerna galerie zdjęć oraz oficjalna relacja video – oczywiście na naszym profilu www.facebook.com/EliminatorMTB.

Design by Lazur.bizCoding by Web-Folio.pl                    Copyright 2013 Eliminator-MTB